Потписивање меморандума између представника УР „Освит“, хуманитарне организације CARE International Balcansи Пољопривредне школе „Шуматовац“, које је обављено 8.10.2019. године, означило је потребу школе да још једним пројектом оствари подршку ученицима. Уз ову подршку, учешће у пројекту доприноси видљивости школе у окружењу и препознавању њене улоге у неговању толеранције, хуманости и прихватања различитости међу младима.

У периоду од 12-15.11.2019. године, у Регионалном центру у Нишу је одржан тренинг који су похађала 22 полазника изшест школа Нишавског управног округа. Сертификат и могућност да представља Пољопривредну школу „Шуматовац“стекао је ученикодељења III 3, Јован Златковић. Првој од дванаест радионица, која је одржана 24.12.2019. године, под називом „Шта је род“, присуствовали су ученици другог и трећег разреда. Радионице о животним изборима, решавању конфликата, о разумевању и толеранцији, ризичним понашањима, здравим стиловима живота, осим дружења, донеће нова сазнања и различите углове посматрања. Такав приступ је оно што младима помаже да буду оснажени за правилне животне изборе, који укључују партнерску и ненасилну комуникацију, равноправност и хуманост.